
A4tech BH235 Fstyler Wireless Headphone Price in Bangladesh
Product Code: HPN445666847
৳2,550
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: A4tech BH235 Fstyler Wireless Headphone Driver Unit: Not specified Frequency Response: Not specified Sensitivity: Not specified Impedance: Not specified Connectivity: Not specified Features: None
Specification
| Technical Specification | |
| Driver Magnet | 40mm |
| Frequency Range | 20Hz - 20KHz |
| Impedance | 32ohm |
| Sensitivity | 98dB |
| Connectivity | Wireless |
| Battery Capacity | 400mAh |
| Battery Life | Charging Time 1.5 Hours Playing Time 55 Hours |
| Others | Noise Cancellation Type: ENC Bluetooth 5.3 Bluetooth Range: 10 Meter Charging Plug Type: USB Type-C Microphone: Yes Sound Mode: Stereo |
| Noise Cancellation Type | ENC Bluetooth 5.3 Bluetooth Range |
| Physical Specification | |
| Dimensions | 195mmx170mmx54mm |
| Weight | 0.15 kg |
| Color | Black |
| Cable Length | 1.6 ft |
| Warranty Information | |
| Manufacturing Warranty | 1 Year Warranty |







