
Xtrike Me GW-610 RGB Dual-Mode Wireless Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE331557092
৳1,500
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtrike Me GW-610 RGB Dual-Mode Wireless Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 7 |
| Connection Type | 2.4G, Wired with Type-C |
| Optical Sensor | Yes |
| Resolution | 800-1600-2400-3200-4800-8000 DPI (default 1600 DPI) |
| Polling Rate | 500Hz |
| Cable Length | 1.5 meter |
| Gaming Features | |
| Switch Lifecycle | 3 million clicks |
| Tracking Method | Optical |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | 127*66*39 mm |
| Battery Life | Battery Capacity: 500mAh Charging Time: 3 hours Battery Life: 20 hours (light on), 100 hours (light off) |
| Battery Capacity | 500mAh Charging Time |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |








