
HyperX Pulsefire Haste 2 Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE391468184
৳6,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: HyperX Pulsefire Haste 2 Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 6 |
| Connection Type | Wired |
| Optical Sensor | HyperX 26K Sensor |
| Resolution | Up to 26000 DPI DPI Presets: 400 / 800 / 1600 / 3200 DPI |
| Up to 26000 DPI DPI Presets | 400 / 800 / 1600 / 3200 DPI |
| Polling Rate | Up to 1000Hz |
| Cable Length | 5.9 ft HyperFlex 2 Cable |
| Gaming Features | |
| Button | 6 |
| Mechanical Switches | Left / Right Button Switches: HyperX Switch |
| Left / Right Button Switches | HyperX Switch |
| Switch Lifecycle | 100 million clicks |
| Ultrapolling | Up to 8000Hz |
| Acceleration | 50G |
| Weight System | Ultra-lightweight 53g design |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | Length: 124.3mm Height: 38.2mm Width: 66.8mm |
| Length | 124.3mm Height |
| Weight | Weight (without cable): 0.11lb Weight (with cable): 0.16lb |
| Weight (without cable) | 0.11lb Weight (with cable) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year |








