
Xtrike Me GM-314 Wired RGB Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE505971059
৳850
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtrike Me GM-314 Wired RGB Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 7 |
| Connection Type | Wired |
| Optical Sensor | Yes |
| Resolution | 800-1600-2400-3200-4800-7200 DPI |
| Polling Rate | 125Hz |
| Cable Length | 1.5 m |
| Gaming Features | |
| Button | 7 |
| Switch Lifecycle | 5 million clicks |
| Tracking Method | Optical |
| Physical Specifications | |
| Color | White |
| Dimension | 124*68*40mm |
| Weight | 104g (built-in weighted block) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year Warranty |








