
Xtrike Me GM-227 Wired Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE778613740
৳550
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtrike Me GM-227 Wired Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 6 |
| Connection Type | Wired |
| Optical Sensor | Yes |
| Resolution | 1200-1800-2400-3600 DPI |
| Polling Rate | 125Hz |
| Cable Length | 1.5m |
| Others | Backlight: 7 colors Working voltage & current: 5V⎓50mA DPI: 1200-1800-2400-3600 Interface: USB 2.0 |
| Backlight | 7 colors Working voltage & current |
| Gaming Features | |
| Button | 6 |
| Switch Lifecycle | 3 million clicks |
| Tracking Method | Optical |
| Physical Specifications | |
| Dimension | 126*67*40mm |
| Weight | 93g (with 20g counterweight) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year |








