
Xtreme TRIO 3:1 Multimedia Speaker Price in Bangladesh
Product Code: SPK488713775
৳6,299
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtreme TRIO 3:1 Multimedia Speaker Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Output Power | 45W + 10W x3W (75 RMS) |
| Subwoofer | Yes |
| Signal / noise ratio | >70dB |
| Frequency response | Sat: 120Hz-20KHz, Sub: >20Hz-170Hz |
| Sat | 120Hz-20KHz, Sub |
| Drivers | Sat: 3" x 3 + Sub: 6.5" |
| Sat | 3" x 3 + Sub |
| Others | Separation: >40dB Distortion: <0.5% (1K, 1W) |
| Separation | >40dB Distortion |
| Physical Spec | |
| Dimension | Subwoofer size: 200(W) x 332(H) x 335(D)mm Satellites size: 125(W) x 317(H)mm x 132(D)mm (F) 315(W) x 127(H)mm x 124(D)mm (C) |
| Subwoofer size | 200(W) x 332(H) x 335(D)mm Satellites size |
| Wired | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB | Yes |
| Power Source | |
| Power | ~230V 50Hz |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 01 year warranty. |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






