
JBL PartyBox 710 800W Powerful Bluetooth Party Speaker Price in Bangladesh
Product Code: SPK745469384
৳75,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL PartyBox 710 800W Powerful Bluetooth Party Speaker Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Type | Party Speaker |
| Driver Unit | 2 x 8" / 20.3 cm Woofers 2 x 2.75" / 6.99 cm Tweeters |
| Frequency Response | 35 Hz to 20 kHz |
| Noise Ratio | >80 dB |
| Input Impedance | Aux-In: 250 mVrms (3.5mm connector) Mic-In: 20 mVrms Guitar-In: 100 mVrms Bluetooth/USB Input: -12 dBFS |
| Aux-In | 250 mVrms (3.5mm connector) Mic-In |
| Amplifier Power | 800W RMS |
| Physical Spec | |
| Dimension | 399.0mm x 905.0mm x 436.0mm / 15.70" x 35.60" x 17.20" |
| Weight | 27.80kg/61.30 lbs |
| Color | Black |
| Connection Type | Bluetooth 5.1 |
| Power Source | |
| Type | AC Input Power: 100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz |
| AC Input Power | 100 to 240 VAC, 50 / 60 Hz |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No warranty |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






