
Xtreme Race 2:1 Bluetooth Multimedia Soundbar with Remote Price in Bangladesh
Product Code: SPK410282156
৳5,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtreme Race 2:1 Bluetooth Multimedia Soundbar with Remote Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Type | Multimedia Soundbar |
| Driver Unit | Sat : 2 inch x 2 + Sub : 5inch x 1 |
| Sat | 2 inch x 2 + Sub |
| Frequency Response | Sat: 120Hz-20KHz, Sub: >20Hz-170Hz |
| Sat | 120Hz-20KHz, Sub |
| Others | Distortion: <0.5% (1K, 1W) Separation: >40dB SIN: >70dB Power Supply: ~230V 50Hz |
| Distortion | <0.5% (1K, 1W) Separation |
| Physical Spec | |
| Dimension | Subwoofer size: 146 x 268 x 324mm Sound bar size: 600 x 71 x 71mm |
| Subwoofer size | 146 x 268 x 324mm Sound bar size |
| Color | Black |
| Connection Type | Bluetooth, AUX |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | 1 Year (No Warranty for Remote & Adapter) |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






