
Xtreme MAXIM Multimedia Speaker (2:0) (140W) Price in Bangladesh
Product Code: SPK802295080
৳14,389
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xtreme MAXIM Multimedia Speaker (2:0) (140W) Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Output Power | 70W x2W (140 RMS) |
| Subwoofer | Yes |
| Signal / noise ratio | >70dB |
| Frequency response | Sat: 120Hz-20KHz, Sub: >20Hz-170Hz |
| Sat | 120Hz-20KHz, Sub |
| Drivers | Treble: 1.5" x 2, Middle: 4" x2, Bass: 8" x2 |
| Treble | 1.5" x 2, Middle |
| Others | Separation: >40dB Distortion: <0.5% (1K, 1W) |
| Separation | >40dB Distortion |
| Physical Spec | |
| Dimension | Subwoofer size: 150(W) x 730(H) x 304(D)mm |
| Subwoofer size | 150(W) x 730(H) x 304(D)mm |
| Wired | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB | Yes |
| Power Source | |
| Power | ~230V 50Hz |
| Warranty | |
| Manufacturing Warranty | 01 year warranty. |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






