
Xigmatek LIQUID-KILLER X Arctic 360mm ARGB AIO Liquid CPU Cooler Price in Bangladesh
Product Code: CPU148491800
৳8,600
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Xigmatek LIQUID-KILLER X Arctic 360mm ARGB AIO Liquid CPU Cooler Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Liquid Cooler |
| Fan Speed | 1800 RPM ± 10% RPM |
| Fan Airflow | 82.2 CFM |
| Noise | 25.3dBA |
| Air Pressure | 2.55 mm-H2O |
| Physical Specification | |
| Dimension | Radiator Dimensions: 394x120x27mm Fan Dimensions: 120x120x25mm (3PCS X22A Fans) |
| Radiator Dimensions | 394x120x27mm Fan Dimensions |
| Weight | 0.30g |
| Supported Sockets | |
| Intel | Intel: LGA 20xx/1700/1200/115x Socket |
| Intel | LGA 20xx/1700/1200/115x Socket |
| AMD | AMD: TR4/AM4/AM3+/AM3S Socket |
| AMD | TR4/AM4/AM3+/AM3S Socket |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 year |








