
DeepCool GAMMAXX AG200 Single Tower Air CPU Cooler Price in Bangladesh
Product Code: CPU590244921
৳1,250
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: DeepCool GAMMAXX AG200 Single Tower Air CPU Cooler Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Hydro Bearing |
| Fan Speed | 500~3050 RPM±10% |
| Fan Airflow | 36.75 CFM |
| Noise | ≤30.5 dB(A) |
| Air Pressure | 2.89 mmAq |
| Connector | 4-pin PWM |
| Others | Fan Rated Voltage: 12 VDC Fan Rated Current: 0.13 A Fan Power Consumption: 1.56 W |
| Fan Rated Voltage | 12 VDC Fan Rated Current |
| Physical Specification | |
| Dimension | Product Dimensions: 119×77×133 mm Heatsink Dimensions: 94×57×133 mm Fan Dimensions: 92×92×25 mm |
| Product Dimensions | 119×77×133 mm Heatsink Dimensions |
| Weight | 304g |
| Supported Sockets | |
| Intel | LGA1700/1200/1151/1150/1155 |
| AMD | AM5/AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 01-year |








