
NZXT T120 RGB 120mm Air CPU Cooler White Price in Bangladesh
Product Code: CPU637278790
৳5,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: NZXT T120 RGB 120mm Air CPU Cooler White Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | 120MM Air Cooler |
| Fan Speed | 500-1,800 + 300 RPM |
| Fan Airflow | 13.94 - 50.18 CFM |
| Noise | 17.2 - 27.5dBA |
| Air Pressure | 0.75 - 2.7mm-H2O |
| Connector | 4-pin PWM |
| LED Number | RGB |
| Material | Copper |
| Others | Power Consumption: 12V DC, 0.23A, 2.76W Connector: 60,000 hours |
| Power Consumption | 12V DC, 0.23A, 2.76W Connector |
| Physical Specification | |
| Dimension | Height: 120 mm Width: 66 mm Depth: 159 mm |
| Height | 120 mm Width |
| Supported Sockets | |
| Intel | 1700, 115X & 1200 |
| AMD | AM5 & AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 02-years |








