
NZXT Lift Lightweight Ambidextrous RGB Optical Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE374352910
৳4,200
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: NZXT Lift Lightweight Ambidextrous RGB Optical Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | USB 2.0 |
| Optical Sensor | PixArt 3389 (16,000 DPI maximum) |
| Polling Rate | 500Hz, 1000Hz |
| Cable Length | 2 m Paracord sheath |
| Gaming Features | |
| Mechanical Switches | Omron -- rated for 20 Million+ keypresses |
| Built-in Memory | 4 Customizable Profiles (using CAM Software) |
| Physical Specifications | |
| Color | White (MS-1WRAX-WM) |
| Dimension | 126.8 x 67.23 x 38.35 mm |
| Weight | 67 g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 years |








