
Lenovo 400 2.4GHz Wireless Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE996544761
৳500
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Lenovo 400 2.4GHz Wireless Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 3 (left click, right click, scroll click) |
| Connection Type | 2.4 GHz Wireless via Nano USB |
| Resolution | 1200 DPI |
| Cable Length | 63 mm (2.48 in) |
| Others | Package Type: Blister pack OS Requirements : Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11 Power Requirement: 1 AA battery Hardware Requirements: Supported PC with USB-A port Mouse Sensor: Optical sensor Maximum Operating Temperature: 40 degrees Celsius (104 degrees Fahrenheit) Minimum Operating Temperature: 0 degrees Celsius (32 degrees Fahrenheit) |
| Package Type | Blister pack OS Requirements |
| Gaming Features | |
| Switch Lifecycle | Left/rigt button - up to 8,000,000 clicks, Scroll click - up to 100,000 clicks |
| Weight System | Packed Weight: 150 g (5.29 oz) Weight: 65 g (2.29 oz) |
| Packed Weight | 150 g (5.29 oz) Weight |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | Packed Dimensions: (L x D x H) 120 x 197 x 33 mm (4.72 x 7.76 x 1.30 in) |
| Packed Dimensions | (L x D x H) 120 x 197 x 33 mm (4.72 x 7.76 x 1.30 in) |
| Battery Life | Up to 12 months (may vary based on usage) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








