
JBL PartyBox On-The-Go Portable Party Speaker and Wireless 2 Microphone Price in Bangladesh
Product Code: SPK517051574
৳36,399
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL PartyBox On-The-Go Portable Party Speaker and Wireless 2 Microphone Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Type | Party Speaker Transducer: 5.25in (133mm) woofers + 2 x 1.75in (44mm) tweeters |
| Party Speaker Transducer | 5.25in (133mm) woofers + 2 x 1.75in (44mm) tweeters |
| Frequency Response | 50Hz – 20KHz (-6 dB) |
| Noise Ratio | >80dBA |
| Amplifier Power | 100W RMS |
| Physical Spec | |
| Dimension | 489 x 244.5 x 224mm / 19.3 x 9.6 x 8.8in |
| Weight | 6.5 kg / 14.3 lbs |
| Color | Black |
| Connection Type | Bluetooth 4.2 |
| Power Source | |
| Battery capacity / voltage | Lithium-ion 18Wh (7.2V @ 2500mAh) Battery charge time: <3.5hrs |
| Lithium-ion 18Wh (7.2V @ 2500mAh) Battery charge time | <3.5hrs |
| Battery Life | <6 hrs |
| Type | Power Supply: 100 – 240V – 50/60Hz Standby power consumption: < 2 W with BT connecting; < 0.5 W without BT connecting |
| Power Supply | 100 – 240V – 50/60Hz Standby power consumption |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No warranty |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






