
JBL PartyBox Encore 100W Portable Bluetooth Speaker With Single Wireless Microphone Price in Bangladesh
Product Code: SPK627844485
৳36,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL PartyBox Encore 100W Portable Bluetooth Speaker With Single Wireless Microphone Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Type | Portable Party Speaker |
| Driver Unit | 1 x 5.25 inch woofer 2 x 1.75-inch tweeter |
| Frequency Response | 50 Hz - 20k Hz @-6dB |
| Noise Ratio | > 80 dB |
| Amplifier Power | 100 W |
| Others | Charging time (hrs): 3.5 Maximum music playing time (hrs): 10 Lightshow Splashproof Wireless Rechargeable battery Bluetooth |
| Charging time (hrs) | 3.5 Maximum music playing time (hrs) |
| Physical Spec | |
| Dimension | 27.6 x 32.7 x 29.3cm / 10.87 x 12.87 x 11.54 inch |
| Weight | 6.3kg |
| Color | Black |
| Connection Type | Bluetooth, USB |
| Power Source | |
| Battery capacity / voltage | 27Wh equivalent to 3.6V 7500mAh |
| Battery Life | Battery charge time: 3.5 hours Music play time: up to 10 hours |
| Battery charge time | 3.5 hours Music play time |
| Type | Lithium-Ion Polymer |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No warranty |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






