
JBL PartyBox Club 120 Portable Bluetooth Speaker Price in Bangladesh
Product Code: SPK858033760
৳44,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL PartyBox Club 120 Portable Bluetooth Speaker Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Type | Portable Party Speaker |
| Driver Unit | 2x 5.25inch(133mm) woofers, 2x 2.25inch (57mm) tweeters |
| Frequency Response | 50 Hz - 20k Hz @-6dB |
| Noise Ratio | > 80 dB |
| Amplifier Power | 160 W RMS |
| Others | 3.5 mm audio cable Input AC power cable (type varies by regions) AI Sound Boost Bluetooth Dual Mic & Guitar inputs Guitar-In Karaoke function Lightshow Mic-In Multi-point Connection Splashproof Supports Auracast IP Code: IPX4 |
| 3.5 mm audio cable Input AC power cable (type varies by regions) AI Sound Boost Bluetooth Dual Mic & Guitar inputs Guita | IPX4 |
| Physical Spec | |
| Dimension | 28.8 x 57 x 29.7cm / 11.4 x 22.4 x 11.7 inch |
| Weight | 11.05kg |
| Color | Black |
| Connection Type | Bluetooth, USB |
| Power Source | |
| Battery capacity / voltage | BATTERY 200 Li-ion polymer 34 Wh (equivalent to 7.2V / 4277mAh) |
| Battery Life | Battery charge time: 3.5 hours (speaker off mode) Music play time: up to 12 hours (varies by volume level and audio content) |
| Battery charge time | 3.5 hours (speaker off mode) Music play time |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No Parts warranty |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






