
JBL Bar 800 5.1.2 Channel Soundbar with Detachable Surround and Dolby Atmos Speaker Price in Bangladesh
Product Code: SPK595364391
৳83,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL Bar 800 5.1.2 Channel Soundbar with Detachable Surround and Dolby Atmos Speaker Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Type | Soundbar |
| Driver Unit | Soundbar transducer: 3x (46x90)mm racetrack drivers, 3x 0.75" (20mm) tweeters, 2x 2.75" (70mm) up-firing full-range drivers Surround speaker transducer: 1x (46x90)mm racetrack driver |
| Soundbar transducer | 3x (46x90)mm racetrack drivers, 3x 0.75" (20mm) tweeters, 2x 2.75" (70mm) up-firing full-range drivers Surround speaker transducer |
| Frequency Response | 35Hz - 20kHz (-6dB) |
| Amplifier Power | 720W |
| Physical Spec | |
| Dimension | Total soundbar (W x H x D): 1174 x 56 x 120 mm / 46.2" x 2.2" x 4.7" Main soundbar (W x H x D): 884 x 56 x 120 mm / 34.8" x 2.2" x 4.7" Detachable surround speaker (each) (W x H x D): 145 x 56 x 120 mm / 5.7" x 2.2" x 4.7" Subwoofer (W x H x D): 305 x 440.4 x 305 mm / 12" x 17.3" x 12" |
| Total soundbar (W x H x D) | 1174 x 56 x 120 mm / 46.2" x 2.2" x 4.7" Main soundbar (W x H x D) |
| Weight | Soundbar : 3.4 kg / 7.4 lbs Detachable surround speaker (each): 1.3 kg / 2.8 lbs Subwoofer : 10 kg / 22 lbs |
| Soundbar | 3.4 kg / 7.4 lbs Detachable surround speaker (each) |
| Color | Black |
| Connection Type | Bluetooth & Wi-Fi |
| Power Source | |
| Battery capacity / voltage | 3.635V, 3283mAh |
| Battery Life | 10 hours |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No Warranty |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






