
JBL Bar 2.1 Deep Bass MK2 2.1 Channel Soundbar with Wireless Subwoofer Price in Bangladesh
Product Code: SPK728704973
৳36,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL Bar 2.1 Deep Bass MK2 2.1 Channel Soundbar with Wireless Subwoofer Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Driver Unit | 4 x race-track driv-ers + 2 x 1” tweeter (Soundbar), 6.5” (Subwoofer) |
| Frequency Response | 40Hz to 20KHz |
| Amplifier Power | 300W |
| Physical Spec | |
| Dimension | Soundbar Dimensions: 965 x 56 x 85 (mm) / 38” x 2.2” x 3.4” Subwoofer Dimensions: 240 x 240 x 379 (mm) / 8.9” x 8.9” x 14.6” |
| Soundbar Dimensions | 965 x 56 x 85 (mm) / 38” x 2.2” x 3.4” Subwoofer Dimensions |
| Weight | Soundbar Weight: 2.14 kg Subwoofer Weight: 5.61 kg |
| Soundbar Weight | 2.14 kg Subwoofer Weight |
| Color | Black |
| Connection Type | Inputs: 1 x HDMI 1.4 - Audio/Video, 1 x Optical TOSLINK - Audio Outputs: 1 x HDMI 1.4 - ARC/Audio/Video USB I/O: 1 x USB-A (Unspecified Interface) (Audio) (Rear) Wireless Audio Protocols: Bluetooth 4.2 |
| Inputs | 1 x HDMI 1.4 - Audio/Video, 1 x Optical TOSLINK - Audio Outputs |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No Warranty |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






