
JBL Bar 1300 11.1.4 Channel Soundbar with Detachable Surround And Dolby Atmos Speaker Price in Bangladesh
Product Code: SPK582686330
৳129,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL Bar 1300 11.1.4 Channel Soundbar with Detachable Surround And Dolby Atmos Speaker Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Type | Soundbar |
| Driver Unit | Soundbar: 6x (46x90)mm racetrack drivers, 5x 0.75 inch (20mm) tweeters, 4x 2.75 inch (70mm) up-firing full-range drivers Surround speaker: (46x90)mm racetrack driver, 0.75 inch (20mm) tweeter, 2.75 inch (70mm) up-firing full-range driver, 2x (48x69mm) rounded rectangle Passive Radiators Subwoofer: 10 inch (260mm), |
| Soundbar | 6x (46x90)mm racetrack drivers, 5x 0.75 inch (20mm) tweeters, 4x 2.75 inch (70mm) up-firing full-range drivers Surround speaker |
| Frequency Response | 33Hz - 20kHz (-6dB) |
| Amplifier Power | 1170W |
| Physical Spec | |
| Dimension | Total soundbar (W x H x D): 1376 x 60 x 139 mm / 54.2" x 2.4" x 5.5" Main soundbar (W x H x D): 1000 x 60 x 139 mm / 39.4" x 2.4" x 5.5" Detachable surround speaker (each) (W x H x D): 202 x 60 x 139 mm / 8" x 2.4" x 5.5" Subwoofer (W x H x D): 305 x 440.4 x 305 mm / 12" x 17.3" x 12" |
| Total soundbar (W x H x D) | 1376 x 60 x 139 mm / 54.2" x 2.4" x 5.5" Main soundbar (W x H x D) |
| Weight | Soundbar: 4.3kg / 9.5 lbs Detachable surround speaker (each): 1.25 kg / 2.75 lbs Subwoofer: 10 kg / 22 lbs |
| Soundbar | 4.3kg / 9.5 lbs Detachable surround speaker (each) |
| Color | Black |
| Connection Type | Bluetooth & Wi-Fi |
| Power Source | |
| Battery capacity / voltage | 3.635V, 6600 mAh |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No Warranty |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






