
JBL Bar 1000 7.1.4 Channel Soundbar with Detachable Surround And Dolby Atmos Speaker Price in Bangladesh
Product Code: SPK596732612
৳94,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: JBL Bar 1000 7.1.4 Channel Soundbar with Detachable Surround And Dolby Atmos Speaker Output Power: Not specified Frequency Response: Not specified Speaker Size: Not specified Interface: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Type | Soundbar |
| Driver Unit | Soundbar transducer: 5x (46x90)mm racetrack drivers, 3x 0.75" (20mm) tweeters, 2x 2.75" (70mm) up-firing full-range drivers Surround speaker transducer: 0.75" (20mm) tweeters, 2.75" (70mm) up-firing full-range drivers |
| Soundbar transducer | 5x (46x90)mm racetrack drivers, 3x 0.75" (20mm) tweeters, 2x 2.75" (70mm) up-firing full-range drivers Surround speaker transducer |
| Frequency Response | 33Hz - 20kHz (-6dB) |
| Amplifier Power | 880W |
| Physical Spec | |
| Dimension | Total soundbar (W x H x D): 1194 x 56 x 125mm / 47" x 2.2" x 4.9" Main soundbar (W x H x D): 884 x 56 x 125 mm / 34.8" x 2.2" x 4.9" Detachable surround speaker (each) (W x H x D): 155 x 56 x 125 mm / 6.1" x 2.2" x 4.9" Subwoofer (W x H x D): 305 x 440.4 x 305 mm / 12" x 17.3" x 12" |
| Total soundbar (W x H x D) | 1194 x 56 x 125mm / 47" x 2.2" x 4.9" Main soundbar (W x H x D) |
| Weight | Soundbar : 3.7 kg / 8.2 lbs Detachable surround speaker (each): 1.4kg / 3.1 lbs Subwoofer : 10 kg / 22 lbs |
| Soundbar | 3.7 kg / 8.2 lbs Detachable surround speaker (each) |
| Color | Black |
| Connection Type | Bluetooth & Wi-Fi |
| Power Source | |
| Battery capacity / voltage | 3.635V, 3283mAh |
| Manufacture Warranty | |
| Warranty | No Warranty |
Related Products

Samsung HW-Q930D Q-Series 9.1.4ch 540W Bluetooth Dolby Atmos Soundbar With Subwoofer
unknown
৳92,900In Stock






