
Gamdias HERMES E5 2-IN-1 Gaming Keyboard Mouse Combo Price in Bangladesh
Product Code: MSE902759963
৳2,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Gamdias HERMES E5 2-IN-1 Gaming Keyboard Mouse Combo Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Keyboard | |
| Key Switch | GAMDIAS certified Membrane switches |
| Backlit | RGB |
| Switch Lifecycle | 50 Million |
| Interface | USB |
| Others | Multi-color Backlit N-Key Rollover: 25-Key rollover Windows Key Disable: Yes All-Keys Lock: Yes |
| Multi-color Backlit N-Key Rollover | 25-Key rollover Windows Key Disable |
| Cable Length | 1.5m |
| Dimension(LxWxH) | 446 x 151 x 28.5mm |
| Weight | 545g |
| Mouse | |
| Number of Buttons | 6 Keys |
| Resolution | 1200 / 1800 / 2400 / 3600 DPI |
| Switch Lifecycle | 10 Million |
| Polling Rate | 125Hz |
| Tracking Method | Advanced Gaming Optical Sensor |
| Others | Light Effect: Multi-color |
| Light Effect | Multi-color |
| Connector | USB |
| Cable Length | 1.5m |
| Dimension(LxWxH) | 124 x 61 x 39mm |
| Weight | 93g |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year |








