
DeepCool MYSTIQUE 240 240mm Liquid CPU Cooler with TFT LCD Screen Price in Bangladesh
Product Code: CPU656374099
৳13,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: DeepCool MYSTIQUE 240 240mm Liquid CPU Cooler with TFT LCD Screen Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Fluid Dynamic Bearing Liquid CPU Cooler |
| Fan Speed | 500~2150 RPM±10% |
| Fan Airflow | 72.45 CFM |
| Noise | Fan Noise ≤36.49 dB(A) |
| Air Pressure | 4.32 mmAq |
| Connector | Pump Connector: 3-pin Fan Connector: 4-pin PWM LED Connector: 3-pin(+5V-D-G) |
| Pump Connector | 3-pin Fan Connector |
| LED Number | Addressable RGB LED |
| Material | Radiator Material: Aluminum |
| Radiator Material | Aluminum |
| Others | Tube length: 410 mm Pump Speed: 3400 RPM±10% |
| Tube length | 410 mm Pump Speed |
| Physical Specification | |
| Dimension | Radiator Dimensions: 282×120×27 mm Pump Dimensions: 93×77×66 mm(L×W×H) Fan Dimensions: 120×120×25 mm |
| Radiator Dimensions | 282×120×27 mm Pump Dimensions |
| Weight | 1543 g |
| Supported Sockets | |
| Intel | LGA1700/1200/1151/1150/1155 |
| AMD | AM5/AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 05-year warranty |








