
DeepCool MG510 Wireless Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE756414389
৳4,299
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: DeepCool MG510 Wireless Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 6 |
| Connection Type | Wireless |
| Optical Sensor | 19000 DPI |
| Polling Rate | 125-250-500-1000Hz |
| Cable Length | 1.8M Braided Cable |
| Gaming Features | |
| Mechanical Switches | OMRON (L & R Button) |
| Switch Lifecycle | 20 Million Clicks |
| Tracking Method | 400IPS |
| Acceleration | 50g |
| Built-in Memory | 64KB |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | 124 (L) x 65 (W) x 39(H)mm |
| Weight | 83 g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year |








