
DeepCool MG350 FPS Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE795700613
৳3,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: DeepCool MG350 FPS Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 8 |
| Connection Type | USB CABLE |
| Optical Sensor | 16000, 1000/2000/8000/16000 DPI |
| Polling Rate | 125Hz, 250Hz, 500Hz, 1000Hz |
| Cable Length | Braided USB Cable |
| Gaming Features | |
| Mechanical Switches | Omron |
| Switch Lifecycle | 20 Million Clicks |
| Tracking Method | 400IPS |
| Acceleration | 40g |
| Built-in Memory | 32KB |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | 106.62*72.92*43.58MM |
| Weight | 92.0±5g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year |








