
DeepCool LS720 360mm Liquid CPU Cooler with 12th Gen Bracket Price in Bangladesh
Product Code: CPU753369431
৳10,399
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: DeepCool LS720 360mm Liquid CPU Cooler with 12th Gen Bracket Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Fluid Dynamic Bearing Liquid CPU Cooler |
| Fan Speed | 500~2250 RPM±10% |
| Fan Airflow | 85.85 CFM |
| Noise | Pump Noise 19 dB(A) Fan Noise ≤32.9 dB(A) |
| Air Pressure | 3.27 mmAq |
| Connector | Pump Connector: 3-pin Fan Connector: 4-pin PWM |
| Pump Connector | 3-pin Fan Connector |
| Material | Radiator Material: Aluminum |
| Radiator Material | Aluminum |
| Others | Pump Speed: 3100 RPM±10% Tube length: 410 mm |
| Pump Speed | 3100 RPM±10% Tube length |
| Physical Specification | |
| Dimension | Radiator Dimensions: 402×120×27 mm Pump Dimensions: 86×74×57 mm Fan Dimensions: 120×120×25 mm |
| Radiator Dimensions | 402×120×27 mm Pump Dimensions |
| Weight | 1607 g |
| Supported Sockets | |
| Intel | LGA2066/2011- 3/2011/1700/1200/1151/1150/1155 |
| AMD | sTRX4/sTR4/AM5/AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 05-year warranty |








