
Deepcool AG300 Single Tower Air CPU Cooler Price in Bangladesh
Product Code: CPU932593211
৳1,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Deepcool AG300 Single Tower Air CPU Cooler Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Air Cooler |
| Fan Speed | 2200±10%RPM |
| Fan Airflow | Max. Air Flow: 42.35CFM |
| Max. Air Flow | 42.35CFM |
| Noise | 26.3dB(A) |
| Physical Specification | |
| Dimension | Overall Dimension: 113X113X58.5mm Fan Dimension: Ф92X25mm |
| Overall Dimension | 113X113X58.5mm Fan Dimension |
| Weight | 208g |
| Supported Sockets | |
| Intel | LGA1700/ LGA1851 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 01-year |








