
Dareu MK198G 2.4G Wireless Keyboard & Mouse Combo Price in Bangladesh
Product Code: MSE759205265
৳1,250
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Dareu MK198G 2.4G Wireless Keyboard & Mouse Combo Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Keyboard | |
| Key Number | 104 keys |
| Switch Lifecycle | 10 million clicks |
| Interface | 2.4GHz wireless connection |
| Others | Battery Details: 2 x AAA Battery Life: 2 months. |
| Battery Details | 2 x AAA Battery Life |
| Dimension(LxWxH) | 410 x 115 x 22 mm |
| Weight | 356±10g |
| Mouse | |
| Number of Buttons | 3 Buttons |
| Resolution | 1400 DPI |
| Switch Lifecycle | 3 million clicks |
| Tracking Method | Optical |
| Others | 1*AA or 1*AAA |
| Connector | 2.4GHz wireless connection |
| Dimension(LxWxH) | 29.4 x 111.7 x 60 mm |
| Weight | 58±5g(exclude battery & receiver) |
| Warranty | |
| Warranty | 1 Year |








