
Dareu A950 Pro Al-Magnesium Alloy Ultra-Lightweight Tri-Mode 4K Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE851797307
৳8,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Dareu A950 Pro Al-Magnesium Alloy Ultra-Lightweight Tri-Mode 4K Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 7 |
| Connection Type | Wired or Bluetooth 5.1 or 2.4G USB Receiver |
| Optical Sensor | PAW3395 |
| Resolution | Wired / 2.4G: 400/800/1600(default)/3200/6400dpi (max 26000dpi) Bluetooth: 400 /800/1600 (default)/3200/6400dpi |
| Wired / 2.4G | 400/800/1600(default)/3200/6400dpi (max 26000dpi) Bluetooth |
| Polling Rate | 4K Wireless Polling Rate |
| Others | MCU: Nordic 52833 Magnesium Alloy Build |
| MCU | Nordic 52833 Magnesium Alloy Build |
| Gaming Features | |
| Button | 7 |
| Mechanical Switches | Kailh GM8.0 Black Mamba |
| Physical Specifications | |
| Color | Black Blue |
| Dimension | 123*64*39mm |
| Weight | approx. 54g Ultra-Lightweight |
| Battery Life | Battery Capacity: 300mAh Fast Charging 15 min for 90% charged |
| Battery Capacity | 300mAh Fast Charging 15 min for 90% charged |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 Year |








