
Corsair SABRE RGB PRO CHAMPION SERIES Optical Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE883162626
৳2,389
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Corsair SABRE RGB PRO CHAMPION SERIES Optical Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | Wired |
| Optical Sensor | DPI:18,000 DPI Sensor: PMW3392 Sensor: Type Optical |
| DPI | 18,000 DPI Sensor |
| Polling Rate | Selectable 8000Hz/ 4000Hz/ 2000Hz/ 1000Hz/ 500Hz/ 250Hz/ 125Hz |
| Cable Length | 2.1m Drag-Reducing Paracord |
| Others | Supported in iCUE Game Type: FPS, MOBA |
| Supported in iCUE Game Type | FPS, MOBA |
| Gaming Features | |
| Button | 6 Programmable Buttons |
| Mechanical Switches | Omron |
| Switch Lifecycle | 50M L/R Click |
| Built-in Memory | Yes |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Weight | 74g (w/o cable) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year |








