
Corsair M75 Air Ultra-Lightweight Wireless Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE858784294
৳4,199
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Corsair M75 Air Ultra-Lightweight Wireless Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 6 Buttons |
| Connection Type | Sub-1ms Slipstream Wireless, Bluetooth |
| Optical Sensor | Corsair Marksman 26K DPI Optical Sensor |
| Resolution | 26000 DPI |
| Others | Symmetrical Mouse Shape 100% PTFE Mouse Feet |
| Gaming Features | |
| Button | Corsair Quickstrike Buttons Instantaneous optical Switches |
| Switch Lifecycle | 100 Million Clicks |
| Tracking Method | Optical |
| Built-in Memory | Yes |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Weight | 60g Ultra-Lightweight |
| Battery Life | 2.4GHz SLIPSTREAM: Up to 34hrs Bluetooth: Up to 100hrs |
| 2.4GHz SLIPSTREAM | Up to 34hrs Bluetooth |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Year |








