
Corsair Katar PRO Ultra Light Gaming Mouse Black Price in Bangladesh
Product Code: MSE115071746
৳1,850
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Corsair Katar PRO Ultra Light Gaming Mouse Black Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 6 Programmable Buttons |
| Connection Type | USB |
| Optical Sensor | 12,400 DPI |
| Polling Rate | Selectable 1000Hz/500Hz/250Hz/125Hz |
| Cable Length | 1.8m Tangle Free Rubber |
| Others | CUE Software: Supported in iCUE |
| CUE Software | Supported in iCUE |
| Gaming Features | |
| Button | 6 Programmable Buttons |
| Switch Lifecycle | 30M L/R Click |
| Built-in Memory | 1 Memory Profile |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | 115.8 x 64.2 x 37.8mm |
| Weight | 69g (w/out cable and accessories) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 2 Years |








