
Corsair iCUE H100i ELITE CAPELLIX XT Liquid CPU Cooler White Price in Bangladesh
Product Code: CPU766794867
৳16,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Corsair iCUE H100i ELITE CAPELLIX XT Liquid CPU Cooler White Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Fan Speed | 550 - 2100 RPM ±10% |
| Fan Airflow | 13.8 - 65.57 CFM |
| Air Pressure | 0.17 - 2.68 mm-H2O |
| Material | Radiator Material: Aluminum Tubing Material: Black Sleeved Low-Permeation Rubber |
| Radiator Material | Aluminum Tubing Material |
| Others | Tubing Length: 400mm Radiator Size: 240mm Fan Control Method: PWM |
| Tubing Length | 400mm Radiator Size |
| Physical Specification | |
| Dimension | Coldplate Dimensions: 56 x 56mm Fan Dimensions: 120mm x 25mm Radiator Dimensions: 277mm x 120mm x 27mm |
| Coldplate Dimensions | 56 x 56mm Fan Dimensions |
| Weight | 2.097 |
| Supported Sockets | |
| Intel | LGA 1150, LGA 1151, LGA 1156, LGA 1200, LGA 1700, LGA 2011, LGA 2066 |
| AMD | AM4, AM5, TR4, TRX4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 05 years warranty |








