
ASUS TUF Gaming M3 Gen II P309 Wired Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE420590299
৳2,799
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS TUF Gaming M3 Gen II P309 Wired Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | Wired USB 2.0 (TypeC to TypeA) |
| Optical Sensor | PAW3318 |
| Resolution | 8000 DPI |
| Polling Rate | 1000 Hz |
| Gaming Features | |
| Button | 6 |
| Switch Lifecycle | 60 million |
| Tracking Method | Optical |
| Acceleration | 30g |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | 123 x 68 x 40mm |
| Weight | 59g w/o cable |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 year |








