
ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition Wireless Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE282005418
৳15,400
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: ASUS ROG Harpe Ace Aim Lab Edition Wireless Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | USB 2.0 (Type C to Type A) Bluetooth 5.1 RF 2.4GHz |
| Optical Sensor | ROG AimPoint |
| Resolution | 36,000 DPI |
| Polling Rate | 1000 Hz |
| Cable Length | 2-meter ROG Paracord |
| Others | RGB AURA Sync: Yes Max Speed: 650 IPS ROG Patterned Sticker, Anti-Slip Mouse Grip Tape Teflon Pads (100% PTFE) for Smoother Movements |
| RGB AURA Sync | Yes Max Speed |
| Gaming Features | |
| Mechanical Switches | ROG Micro Switches |
| Switch Lifecycle | 70 million clicks |
| Tracking Method | Optical |
| Acceleration | 50 G |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | 127.5 x 63.7 x 39.6 mm |
| Weight | 54g (without dongle) |
| Battery Life | Up to 90 hours (without backlight) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 1 year |








