
Asus CW100 Wireless Keyboard And Mouse Combo Price in Bangladesh
Product Code: MSE549836417
৳3,089
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Asus CW100 Wireless Keyboard And Mouse Combo Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | Wireless RF 2.4GHz |
| Optical Sensor | 800dpi 1000dpi 1600dpi |
| Resolution | 800dpi 1000dpi 1600dpi |
| Gaming Features | |
| Tracking Method | Optical |
| Acceleration | 50 G |
| Weight System | Keyboard: 451 g (with battery) Mouse: 84 g (with battery) |
| Keyboard | 451 g (with battery) Mouse |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | Keyboard: 445 (L) * 133 (W) * 26.8 (H) mm Mouse: 112.5 (L)* 60 (W) * 36.7(H) mm |
| Keyboard | 445 (L) * 133 (W) * 26.8 (H) mm Mouse |
| Weight | Keyboard: 451 g (with battery) Mouse: 84 g (with battery) |
| Keyboard | 451 g (with battery) Mouse |
| Battery Life | Mouse: AA*1 Keyboard: AAA*1 |
| Mouse | AA*1 Keyboard |
| Warranty Information | |
| Warranty | 01 year warranty |








