
Arctic Liquid Freezer III 280MM ARGB Liquid CPU Cooler Price in Bangladesh
Product Code: CPU425005876
৳10,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Arctic Liquid Freezer III 280MM ARGB Liquid CPU Cooler Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | 280mm liquid cooler |
| Fan Speed | 200—1900 rpm |
| Fan Airflow | 69.90 cfm | 117.06 m3/h |
| Air Pressure | 2.0 mmH2O |
| Connector | 4-Pin PWM Connector |
| LED Number | 12x A-RGB LEDs |
| Material | Cold Plate:Copper, Micro-Skived-Fins |
| Cold Plate | Copper, Micro-Skived-Fins |
| Others | Thermal Paste: MX-6 (0.8g) |
| Thermal Paste | MX-6 (0.8g) |
| Physical Specification | |
| Dimension | Radiator: 317 (L) x 138 (W) x 38 (H) mm |
| Radiator | 317 (L) x 138 (W) x 38 (H) mm |
| Supported Sockets | |
| Intel | 1700 |
| AMD | AM5, AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 6 years |








