
Arctic Freezer 4U-M Air CPU Cooler Price in Bangladesh
Product Code: CPU231391454
৳5,900
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Arctic Freezer 4U-M Air CPU Cooler Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Air Cooler |
| Fan Speed | 400 - 2300 rpm PWM Controlled |
| Noise | 40 dBA |
| Connector | 4-Pin Connector |
| Material | Fin Material: Aluminum |
| Fin Material | Aluminum |
| Physical Specification | |
| Dimension | 124 mm (L) x 156 mm (W) x 145 (H) mm |
| Weight | 1275 g |
| Supported Sockets | |
| Intel | LGA4189, LGA4677 |
| AMD | SP6, SP3, sTR5, TR4, sTRX4, SWRX8 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 6 years |








