
Arctic Freezer 36 Multi Compatible Tower CPU Cooler Price in Bangladesh
Product Code: CPU867873943
৳3,700
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Arctic Freezer 36 Multi Compatible Tower CPU Cooler Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Air CPU Cooler |
| Fan Speed | 200 - 1800 rpm, PWM Controlled (0 rpm below 5 % PWM) |
| Connector | 4-Pin PWM-Connector + 4-Pin Plug |
| Material | Fin Material: Aluminum |
| Fin Material | Aluminum |
| Others | Heatpipes: 4x 6 mm Ø, Copper Fin Stack: 59x 0.4 mm, Aluminium Bearing: Fluid Dynamic Bearing |
| Heatpipes | 4x 6 mm Ø, Copper Fin Stack |
| Physical Specification | |
| Dimension | 104 (L) x 126 (W) x 159 (H) mm |
| Weight | 890 g |
| Supported Sockets | |
| Intel | LGA1851 | LGA1700 |
| AMD | AM5 | AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 6 years |








