
Arctic Freezer 36 CO Air CPU Cooler Price in Bangladesh
Product Code: CPU779542885
৳3,550
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Arctic Freezer 36 CO Air CPU Cooler Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Air Cooler |
| Fan Speed | 200 - 1800 rpm |
| Noise | 36.9 dB(A) |
| Connector | 4-Pin PWM-Connector + 4-Pin Plug |
| Material | Aluminum |
| Others | Fan: 2x P12 PWM PST CO Heatpipes: 4x Ø6 mm, Copper Fin Stack: 59x 0.4 mm, Aluminium PI | NNPI: 250 | 234 TIM: MX-6 (0.8 g) Operating Ambient Temperature: 0-40 °C Bearing: Dual Ball Bearing Current | Voltage: 0.10 A | 12 V DC Cable Lenght: 200 mm + 80 mm Splitter Cable |
| Fan | 2x P12 PWM PST CO Heatpipes |
| Physical Specification | |
| Dimension | 104 mm x 126 mm x 159 mm (LxWxH) |
| Weight | 890 g |
| Supported Sockets | |
| Intel | LGA1851, LGA1700 |
| AMD | AM5, AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 6 years |








