
Arctic Freezer 34 eSports DUO Air CPU Cooler Grey Price in Bangladesh
Product Code: CPU332261836
৳4,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Arctic Freezer 34 eSports DUO Air CPU Cooler Grey Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Air Cooler |
| Fan Speed | 200—2100 rpm |
| Noise | 0.5 Sone |
| Connector | 4-Pin Connector |
| Material | Fin Material: Aluminum |
| Fin Material | Aluminum |
| Others | Thermal Paste: MX-4 (0.8 g) |
| Thermal Paste | MX-4 (0.8 g) |
| Physical Specification | |
| Dimension | 103 mm x 124 mm x 157 mm (LxWxH) |
| Weight | 764g |
| Supported Sockets | |
| Intel | 1700, 1200, 1155, 1151, 1150, 2066*, 2011(-3)* *Square ILM |
| AMD | AM5, AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 6 years |








