
Arctic Alpine 23 CO Compact AMD CPU Cooler Price in Bangladesh
Product Code: CPU128786000
৳1,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Arctic Alpine 23 CO Compact AMD CPU Cooler Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Air Cooler |
| Fan Speed | 200—2700 rpm |
| Noise | 0.3 Sone |
| Connector | 4-Pin Connector |
| Material | Fin Material: Aluminum |
| Fin Material | Aluminum |
| Others | Thermal Paste: MX-2 pre-applied Fan Bearing: Dual Ball Bearing Operating Ambient Temperature: 0–40 °C RAM Clearance: Unlimited |
| Thermal Paste | MX-2 pre-applied Fan Bearing |
| Physical Specification | |
| Dimension | 98.6 mm x 121 mm x 65 mm (LxWxH) |
| Weight | 275.5g |
| Supported Sockets | |
| AMD | AM5, AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 6 years |








