
Antec Symphony 240 ARGB All-in-One Liquid CPU Cooler Price in Bangladesh
Product Code: CPU351945738
৳10,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: Antec Symphony 240 ARGB All-in-One Liquid CPU Cooler Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | All-in-One Liquid Cooler |
| Fan Speed | 800-1600rpm ± 100 |
| Fan Airflow | 72 CFM max. |
| Noise | Fan 20-35db (A) Head: ≤ 30dB(A) |
| Fan 20-35db (A) Head | ≤ 30dB(A) |
| Air Pressure | 2.1mm H2o max |
| Connector | Fan: 4pin, ARGB: 3pin Head: 3pin power |
| Fan | 4pin, ARGB |
| LED Number | PWM ARGB LED Fan |
| Material | Aluminum, Polycarbonate |
| Others | Fan Lifespan: 40000 hours at 25℃ room, ambient 15-65% RH Head Lifespan: 70000 hours at 25℃ room, ambient 15-65% RH |
| Fan Lifespan | 40000 hours at 25℃ room, ambient 15-65% RH Head Lifespan |
| Physical Specification | |
| Dimension | Fan: 120 x 120 x 25 mm Radiator: 277 x 120 x 27 mm Head: 66.7 x 67 x 56 mm Tube: 8 x 10 x 380 mm |
| Fan | 120 x 120 x 25 mm Radiator |
| Supported Sockets | |
| Intel | LGA 1200 / 115X / 1366 / 2011-V3 / 2066 |
| AMD | FM2 / FM1 / AM3+ / AM2+ / AM2 / AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 3 Years |








