
A4tech Bloody R72 Pro Duo Dual Mode Wireless Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE667951354
৳5,800
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: A4tech Bloody R72 Pro Duo Dual Mode Wireless Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Connection Type | Dual Mode : 2.4GHz / USB Connection |
| Dual Mode | 2.4GHz / USB Connection |
| Optical Sensor | PAW3395 Gaming Optical Engine |
| Resolution | 50 - 26000 DPI |
| Polling Rate | 1000Hz Full Speed |
| Cable Length | Type-C Soft Braided Cable: 180 cm |
| Type-C Soft Braided Cable | 180 cm |
| Others | 1ms Wireless Transmission |
| Gaming Features | |
| Button | 7 |
| Switch Lifecycle | Over 30 Million Clicks (Left / Right Button) Wheel: Over 800,000 Scrolls |
| Over 30 Million Clicks (Left / Right Button) Wheel | Over 800,000 Scrolls |
| Tracking Method | Tracking Speed: 650 IPS |
| Tracking Speed | 650 IPS |
| Acceleration | 50 G |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | 125 x 63 x 40mm |
| Weight | 70g |
| Battery Life | 300 mAh Lithium Battery (up to 80H Battery Life) |
| Warranty Information | |
| Warranty | 01-year warranty |








