
A4TECH Bloody P91S RGB Gaming Mouse Price in Bangladesh
Product Code: MSE303473799
৳2,150
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: A4TECH Bloody P91S RGB Gaming Mouse Buttons: Not specified DPI: Not specified Connection: Not specified Sensor: Not specified Features: None
Specification
| Main Features | |
| Number of Keys | 6 Weapon Modes of Left Key |
| Connection Type | wired |
| Resolution | 100~8,000 CPI |
| Others | Sensor: PixArt PMW3325 Gaming Engine Image Processing: 3.61M pixels/sec Frame Speed: Adjustable Report Rate: 125~1,000 Hz Key Response: 1 ms Infrared-Wheel: Over 2 Million Scrolls Metal X'Glide Armor Boot: Over 300 Kms |
| Sensor | PixArt PMW3325 Gaming Engine Image Processing |
| Gaming Features | |
| Mechanical Switches | Over 20 Million Clicks ( Left / Right Button ) |
| Switch Lifecycle | Microswitch: Over 20 Million Clicks (Left / Right Button) Infrared wheel: Over 2 Million Scrolls |
| Microswitch | Over 20 Million Clicks (Left / Right Button) Infrared wheel |
| Tracking Method | 100 ips |
| Acceleration | 20g |
| Physical Specifications | |
| Color | Black |
| Dimension | 120mm x 65mm x 39mm |
| Weight | 141 g |
| Warranty Information | |
| Warranty | 01 year warranty |








