
1STPLAYER X-240 ARGB Liquid CPU Cooler Price in Bangladesh
Product Code: CPU600314109
৳10,000
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER X-240 ARGB Liquid CPU Cooler Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Liquid CPU Cooler |
| Fan Speed | 600 - 2000 RPM ± 10% |
| Fan Airflow | 56.8 CFM |
| Noise | ≤ 33.12 dB(A) |
| Air Pressure | 2.2 mmAq |
| Connector | 4 pin (PWM) + aRGB (3pin) |
| Material | Aluminum |
| Others | Tube Length: 380mm Addressable RGB 2.4-inch, 320 x 240 resolution IPS display |
| Tube Length | 380mm Addressable RGB 2.4-inch, 320 x 240 resolution IPS display |
| Physical Specification | |
| Dimension | 277× 120× 27mm ( |
| Supported Sockets | |
| Intel | Intel 1851 / 1700 / 2011 / 115x |
| AMD | AMD AM5 / AM4 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Years |








