
1STPLAYER MT240 INFINITE SPACE ARGB Liquid CPU Cooler White Price in Bangladesh
Product Code: CPU246723033
৳8,100
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: 1STPLAYER MT240 INFINITE SPACE ARGB Liquid CPU Cooler White Fan Speed: Not specified Fan Size: Not specified Compatibility: Not specified Cooler Type: Not specified Features: None
Specification
| Key Features | |
| Type | Liquid Cooler |
| Fan Speed | 600 - 1800 RPM ± 10% |
| Fan Airflow | 82.61 CFM |
| Noise | ≤38.05dB(A) |
| Air Pressure | 1.98 mmAq |
| Connector | 4 Pin+ARGB |
| LED Number | Type: ARGB LED Connector: 3 Pin(5V-ARGB) Rated Voltage: 12V DC Power Consumption: 3.36 W ± 10% |
| Type | ARGB LED Connector |
| Material | Aluminum |
| Others | CPU Power: 200 W |
| CPU Power | 200 W |
| Physical Specification | |
| Dimension | Tube Dimensions: 390 x 20 mm RADIATOR : 277 x 120 x 27 mm |
| Tube Dimensions | 390 x 20 mm RADIATOR |
| Supported Sockets | |
| Intel | Intel LGA 1851 / 1700 / 1200 / 2066 / 115x / 2011 / 1366 / 775 |
| AMD | AMD AM5 / AM4 / AM3 / AM2 / FM2 / FM1 |
| Warranty Information | |
| Warranty | 5 Years |








