Pantum CP2100DW Color Laser Printer
Pantum CP2100DW Color Laser Printer Price in Bangladesh
Product Code: PRT799790198
Specification
General
FunctionsPrint Only
Printer TypeColor Laser Printer
Output ColorBlack & White, Color
Print
TechnologyColor Laser Print
Print SpeedPrint speed(A4/LTR): 20ppm(A4) ; 21ppm(LTR) Duplex print speed: 6ppm(A4)/6ppm(LTR)
Print speed(A4/LTR)20ppm(A4) ; 21ppm(LTR) Duplex print speed
Print ResolutionOptical: 600*600dpi; Maximum: 1200*600dpi
Optical600*600dpi; Maximum
First Print Out TimeMono: 10s; Color: 12s
Mono10s; Color
Duty Cycle up to (Yield)30000 Pages
DuplexYes
Paper Information
Paper SizeA4、 Letter、 Legal、 Folio、 Oficio、 JIS B5、 ISO B5、 Executive、 Statement、 A5、big 16K(210mm×285mm)、16K(185mm×260mm)、big 32K(203mm×140mm)、32K(184mm×130mm)、 A6、 No.10 Env、 Monarch Env、 DL Env、 C5 Env、 C6 Env、 Yougata4、 Younaga3、 Nagagata3、 Yougata2、 ZL Env、 Postcard、B6、 Japanese Postcard Customize:96x148mm~216x356mm
Thin paper60~70g (excluding 70g); Plain paper 1
Paper WeightStandard:60g~105g/㎡ Multipurpose:60g~200g/㎡ Duplex printing:70g~105g/㎡
Input Capacity250 pages
Output Capacity100 pages
Technical Specs
Processor500MHz