
GREE GS-24XLM 32 2 TON AC (NON-INVERTER) Price in Bangladesh
Product Code: GRE947973988
৳72,500
In Stock0 review(s)
Key Features
Model: GS-24XLM32 Type: Lomo Split-Type, Technology: Non-Inverter, Cooling Capacity: 24000BTU/hr, Golden Fin, 3D Airflow Comfort, 7 Fan Speeds, R32A Refrigerant, Display: LED Display, Copper Tube Condenser
Specification
| Basic Information | |
| AC Type | Lomo-Split |
| Technology | Non-Inverter |
| Capacity | 2 Ton |
| Coverage | 180-240 sqft |
| Capacity of Cooling (BTU) | 24,000 BTU |
| Noise Level | Indoor: 40dB, Outdoor: 58dB |
| Compressor Type | Rotary |
| Power | |
| Power Type | 1Ph,220-230V, 50Hz |
| Power Consumption | 3300 Watts |
| Physical Specification | |
| Dimensions | Indoor: 1078 × 325 × 246mm, Outdoor: 955 ×700× 396mm |
| Weight | Indoor: 16.5 /20 kg, Outdoor: 58/62.5 kg |
| Color | White |








