
GREE GS-18XLMV32/0 1.5 TON AC (INVERTER) Price in Bangladesh
Product Code: GRE959590927
৳68,000
In Stock0 review(s)
Key Features
N/A
Specification
| Basic Information | |
| AC Type | Lomo Split Type |
| Technology | Inverter |
| Capacity | 18000 |
| Airflow | 850 m3/h |
| Noise Level | Indoor: 35dB, Outdoor: 55dB |
| Compressor Type | Rotary |
| Condenser Type | copper tube condenser |
| Refrigerant Type | R-32A |
| Power | |
| Power Voltage | 1Ph,220-230V, 50Hz |
| Power Consumption | 2500Watt |
| Physical Specification | |
| Dimensions | Indoor: 970 × 300 × 224mm, Outdoor: 899 × 596 × 378mm |
| Weight | Indoor: 13.5 /16.5 kg, Outdoor: 41/44.5 kg |
| Color | White |








